2.8.15

Poola Wroclaw Trouphy turniirilt üks kuld ja kaks hõbedat

Küll veidikese viivitusega, kuid siiski, väike ülevaade paras ports fotosid meie viimasest suurest turniirist Poolas.

10-12. juuli toimus Poolas Wroclaw Trouphy turniir, kus JK Tallinna Kalev osales lausa kolme võistkonnaga - 2005 a, 2003 a ja 2002 a poisid.

2003 a poisid näitasid tõelist Põhjamaade noorte tippjalgpalli taset. Kõik turniiril peetud mängud võideti ja enda väravasse ei lubatud lüüa üheldi vastase pallil. Kindlalt saavutati finaalmängus võit 5:0 poolakate AP Kotwica Kołobrzeg üle. Treener Atko Väikmeri sõnul tõi kindel ülekaal meeskondlikus söödumängus, tehniliselt tugev ja eneskindel tegutsemine rünnakul turniirivõidu väravate vahega 33-0.

U 13 klassi parima ründaja auhind anti Daniil Kuraksinile ning kasulikuma mängija karika tõi koju Rocco Shein.

Daniil Kuraksin
Rocco Shein

2002 a poisid sai kogu turniiri vältel mängida oma mängud parimal muruväljakul ja Atko sõnul võimaldas see  hoida palli ning panna vastased hea söödumänguga surve alla. "Võistkond mängis kuni finaalini julgelt, targalt ning kuni viimase mänguni liiguti
eneskindlalt," rääkis Väikmeri.

Finaali vastaseks oli FC Neman Grodno (Valgevene), finaali hilinemine ning tuule ja vihma tõttu lühendatud esimene poolaeg tundus kokkuvõttes kui õudusunenägu
(poolaeg viigis 0-0).  Mäng oli meie poiste jaoks ilma pallita ja terve poolaeg tugeva surve all. Lõppkokkuvõttes oli tugev mäng ja vastast ei suudetud alistada ja tuli tunnistada vastase 0:1 paremust. See andis 2002 poistele turniiril tubli 2. koha.

2005.a poisid finaali jõudmine oli kõige pingelisem, kuid siiski tuli vastu võtta turniiri hõbemedalid.

Turniirilt võttis osa kokku kaheksateist riiki ja Eesti saavutas riikide arvestuses teise koha - ühe kulla ja kahe hõbedaga.